Wyprawa do Torrön

         Kolejny wyjazd (27.09 – 05.10.2002) udało się zrealizować zgodnie z planami z 2001 roku.  Postanowiliśmy wtedy, że będą to znowu szkiery w okolicy Västervik, określane jako najlepsze łowiska szczupakowe w Europie. Poszukiwania internetowe przyniosły założony efekt. Znaleźliśmy kamping położony w samym sercu archipelagu. Wyspa Torrön i TORRÖN FISHING CAMP okazały się wymarzonym miejscem o niepodważalnych zaletach:

·        Bardzo wygodny dojazd z Gdyni promem StenaLine do Karlskrony, dalej drogą E22 (250 km) do Västervik. Dalszy transport łodzią, zapewnia właściciel kampingu, zabierając swych gości wraz z bagażem na wyspę. Rejs trwa około 30 minut. Samochód zostaje w mieście, na bezpłatnym parkingu.

·        Domek usytuowany jest nad samą wodą, a właściwie na wodzie. Na parterze znajduje się kuchnia z niezbędnym wyposażeniem, na pięterku przytulny, uroczo urządzony pokoik zapewniający komfortowy wypoczynek dla 3 wędkarzy. Toaleta i łazienka (raczej skromna) usytuowana jest w lesie, nieopodal domku.

·        Łódź o długości 5 m z silnikiem 15 KM zapewniająca bardzo wygodne i bezpieczne spinningowanie dla 3 osób. Możliwość cumowania łodzi pod zadaszeniem domku i pozostawiania w niej sprzętu, od pierwszego do ostatniego dnia, to zaleta niespotykana w Polsce.

·        Bezpośrednie sąsiedztwo znakomitych łowisk szczupakowych. W kilka minut można dotrzeć do pierwszych „miejscówek zębaczy”. Złapanie kilkunastu szczupaków dziennie o wielkości 1,5 do 4 kg nie stanowi na tych wodach większego problemu. „Metrówki” wymagają trochę więcej wiedzy o ich zwyczajach, no i oczywiście szczęścia.

 

Cały pakiet wędkarski: transfer na wyspę – domek - łódź można wynająć za zupełnie rozsądne pieniądze kontaktując się z właścicielem Panem Christerem Lindbergiem ( język szwedzki, angielski lub niemiecki ).

 

Wędkowanie i wypoczynek na Torrön obrazuje poniższa galeria zdjęć:

 

O inne szczegóły możecie zapytać  Pana Christera Lindberga

lub skontaktować się z nami:

e-mail

[Do góry]